Hollywood Masalları...


Hollywood filmlerini dırdır etmeden seyredemiyorum. Mutlaka gözüme birşeyler takılıyor. Yalnız değilmişim demek ki, arkadaşlar madde madde yazmışlar.7. madde için bir şey söyleyemeyeceğim. Çünkü Paris'te oturan Fransız bir gelinimiz var. Paris dümdüz olduğundan hemen her evden Eiffel görünebilir demişti.
Arabalar tek kurşunla patlıyor, Eiffel kulesi her evin penceresinden görünüyor. İşte sadece filmlerde olan olaylar...

 1. Gitmek istediğiniz binanın karşısında veya önünde kolaylıkla park edecek bir yer bulabilirsiniz
 2. Taksiye para verirken, cüzdanınıza bakmayın rasgele elinize bir miktar para alın kesinlikle doğru miktarda para vermiş olacaksınız.
 3. Televizyon veya radyo haberleri doğrudan sizinle alakalı, sizi de etkileyecek bir haberdir.
 4. Her kapıyı bir kredi kartıyla veya ataçla açabilirsiniz. ancak bu içerde çocuk bulunan yanan bir binanın kapısıysa işler değişir
 5. Eğer birden sokakta içinizden dans etmek geldiyse, herkes önceden o kareografiyi çalışmış gibi size katılır.
 6. Bütün bombaların üstünde, kocaman kırmızı rakamlar olan elektronik bir ekranla beraber gelir. böylece ne zaman patlayacağını bilebilirsiniz.
 7. Eiffel kulesi paris’te her binadan her pencereden görülebilir.
 8. Her polis memuru emekliliğine bir kaç gün kala hayatında hiç olmadığı kadar ölüme yaklaşır.hele ki ailesi onun için bir parti düzenliyorsa
 9. Arabalar asla benzine ihtiyac duymaz, eğer ki biryarışa katıldılarsa ortasında bitebilir ama
 10. Her yalnız kadının bir kedisi vardır.
 11. Eğer birden fazla düşmanla çevrilmiş bir kareteciyseniz, düşmanlarınız siz ortada dans ederken teker teker saldırmayı tercih ederler.
 12. Bir alman askeriyle konuşmak için almanca bilmenize gerek yok, alman aksanıyla ingilizce konuşsanız o sizi anlar. hatta nazi kampındaki alman askerleri kendi aralarında ingilizce konuşmayı tercih ederler. bu uzaylılar içinde geçerlidir.
 13. Eğer telsizi kapattıysanız, tam o anda birinin size ihtiyacı olacaktır
 14. Arabalar tek kurşunla patlar.
 15. Eğer birileri tarafından kovalanıyorsanız, elbet aralarına karışıp kendizi kaybettirebileceğiniz bir festival kalabalığı bulabilirsiniz.
 16. Havalandırma sistemleri bir binadaki en iyi saklanma yerleridir. hiç kimse oraya saklandığnızı tahmin edemez ve bütün binayı rajatlıkla dolaşabilirsiniz.
 17. Her savaştan sağ salim çıkabilirsiniz taki sizi bekleyen birinin fotoğrfını başkasına göstermedikçe.
 18. Bir kişi 20 kişiye ateş açınca onun hepsini öldürebilme ihtimali, 20 kişinin bir kişiyi öldürme ihitmalinden yüksektir.(buna stallone kanunu denir)
 19. Işığı kapatıp yatağınıza gideceğinizde, odanız yine de aydınlıktır önünüzü görebilirsiniz.
 20. Çirkin bir kız birden bir sinema yıldızına veya okul balosundaki güzellik yarışmasında birinciye dönüşebilir. tek yapması gerek gözlüklerini çıkarmak ve biraz da saçları dağıtmak.
 21. Sadece basit bir kurşunla öldürebilecekken,, megalomanyak kötü insanlar onları ya bir füzeye bağlari ya zehirli bir gaz ile, lazerle veya köpek balıklarının içine atarakdüşmanını öldürmeyi tercih eder.
 22. Elektrikli bir testereyi ihtiyacınız olduğu her an bulabilirsiniz.
 23. Amerikada her gaz istasyonunda arka cebinde kırmızı bir bez taşıyan bir pompacı olur.
 24. Her polis araştırmasında en az bi kere bir gece kulübüne gitmek gerekir.
 25. Üflemeli çalgılar hariç herhangi bir müzik enstüramnını parmaklarınızı oynatmadan çalabilirsiniz.

Yorumlar

Adsız dedi ki…
Stallone kanunlarına girer mi bilmem ama; filmde esas oğlan Stallone ise, tek bir ok atışıyla, kendisini hedeflemiş üstüne üstüne gelen helikopterin camını (hem de o helikopterin rüzgarına rağmen) kırabilir, her türlü fizik kuralını alt üst ederek kırılan dayanıklı helikopter camından hiç bir yere sekmeden, pilotu iki kaşının arasıdan mıhlayabilir.. On yüz milyon bin tane deli gibi karate, judo vb. uzakdoğu dövüş sanatlarını hatmetmiş kitabını yazmış adamlar, bizim kıytırık mavi gözlü sarışın oğlanın hakından gelemezler.
Haa bir de kavga sahnesinin sonunda, esas oğlanın hasımları denize veya Uzak Doğu hamamında bit kadar havuza düşmüşlerse bir daha oradan çıkamaz ve kavgaya devam edemezler.
Aklıma 3-5 şey daha geliyor ama olgunlaşırlarsa ve bu arada ben unutmamış olursam, döner yazarım. Sevgiler, mutlu haftasonları.
nurtenbegendi.blogcu.com
KelebekNehir dedi ki…
Teşekkürler Nurten ne güzel yazmışsın. Sen Stallone deyince benim de aklıma "Gerçek yalanlar" filmindeki Arnold geldi. Taramalı tüfek tarzı bir silah tetiği takılmış halde dönerek merdivenlerden düşer. Ortamda ne kadar kötü adam varsa hepsini öldürür. Fakat kahramanlarımızın kılına zarar gelmez.