Semaver Kumpanya Kış Dönemi Tiyatro Kursu…


Siz söylemeden ben yazayım. Aşağıdaki yazıyı yayınlamakta geç kalmışım biliyorum. Yine de tiyatroculuğa ilgi duyanlara faydası olabilir.
Açıldığı günden bugüne, sadece oyunlar sahnelemekle kalmayıp, tiyatroyu seven ve ilgilenen tiyatro severlere eğitim vermek için tiyatro kursları da düzenleyen Semaver Kumpanya 2008-2009 Kış Dönemi Kursu için takvimler geri sayılmaya başladı. Her yaş grubuna göre ayrılan kurslarda, çocuklar, gençler ve yetişkinler, Semaver Kumpanya oyuncularından oluşan deneyimli eğitimci kadrosuyla çalışıyor.

18 yaş ve üstü yetişkinler için düzenlenecek kurs; oyunculuk ve sahneleme üzerine temel bilgilendirme, bu konular üzerinde doğaçlamalarla yapılan atölye çalışmalarından oluşuyor. Atölye çalışmalarının sonunda katılımcılar tarafından bir oyun sahneye konulacak. Volkan M. Sarıöz eğitiminde düzenlenen kurs; oyunculuğa başlangıç adımlarına öncülük etmek ve sahne ile ilgili temel bilgileri aktarmayı hedefliyor. Bu kursun katılımcılar açısından en önemli avantajı; kurs günlerinin herkese uygun olması. İster hafta içi ister hafta sonu herkese en uygun ders saatleri belirlenebilecek. Kurs Tarihleri: 11 Ekim - 15 Haziran

Semaver Kumpanya, tiyatroya ilgi duyan gençleri de unutmuyor. 13-17 yaş arasındaki gençler için de talep doğrultusunda sınıf açılması mümkün. Bu kurs için uygun günler Cumartesi ve Pazar olacak ve her ders günü 3’er saatlik eğitim uygulanacak. Ayrıntılı bilgi için Semaver Kumpanya’yı arayabilirsiniz.

  • Minikler İçin Oyunculuk Eğitimi

Yetişkinler tiyatroya ilgi duyar da çocuklar duymaz mı? Çocuklar için özel olarak düzenlenecek kurs; çocukların hayal gücünü geliştirmek, sosyalleşmelerine ve kendilerini daha güvenli ifade etmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Yaratıcı drama dersleri ve atölye çalışmalarının ardından kurs bitiminde katılımcı çocuklar tarafından bir oyun sergilenecek. Semaver Kumpanya oyuncularından biri olan Banu Çiçek eğitiminde düzenlenecek kursta dersler her cumartesi 11.00-13.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Kurs Tarihleri: 11 Ekim - 15 Haziran

Yorumlar